Beşiktaş’taki talihsizlik…

Samet Aybaba arka arkaya gelen sakatlıkların zeminle ilgili olmadığını açıklamış ve eklemiş, “talihsizlik”…

Bu kadar talihsizliğin arka arkaya gelmesini, talihsizlik olarak açıklamak, bir talihsizlik olsa gerek. Suçu talihe atıp, “Ben bilimsel çalışmalar içindeyim, kondisyonerlerim ve yardımcı antrenörlerim bu konuda ciddi eğitim almış kişiler,” demektir bu.

Samet Aybaba, Recep Çetin ve Ulvi Güveneroğlu Beşiktaş’ın efsane defansını oluşturuyorlardı ve bu üç defans oyuncusu sezon başından bugüne Beşiktaş’a defans yaptırmayı, pozisyon bilgilerini arttırmayı daha başarabilmiş değiller.

Beşiktaş’ın bu kadar çok puan kaybetmesi anlaşılır bir durum. Feda senesi, genç kadro, yeniden yapılanma derken lig liderliğini kaçırabiliyor olmak bir başarı olarak gözükebilir. Ancak Galatasaray ve Fenerbahçe lig tarihinin en yüksek puan kaybını yaşamasalardı, Beşiktaş’ın kağıt üzerinde başarılı gözükmesi gerçekleşmezdi. Kağıt üzerinde diyorum, çünkü diğer takımlar biraz becerikli olabilselerdi, şu an Beşiktaş şampiyonluk hayalleri içine dahi girememiş olacaktı. Bu hayale girme sebebi, Samet Aybaba’nın yaptıkları değil, diğerlerinin yapamadıklarıdır.

Beşiktaş’ta sık sık yaşanan sakatlıklar ve hatta yeni alınmış Dentinho’nun daha 2. maçına bile çıkmadan sakatlanmasını, talihsizlik olarak görenler, ya taraftara şirin gözükmeye çalışıp bizleri kandırmaya çalışıyorlardır ya da bilgisizliklerinden böyle konuşuyorlardır.

Cevap belli aslında…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s